Masovni mediji i factcheckeri

Širenje propagande tijekom krize izazvanu COVID-om 19.
Prethodna temaSljedeća tema
Croatia Hannan Ball
Verified
Napredni forumaš
Napredni forumaš
Zahvalio se: 98 puta
Dobio zahvalu: 202 puta
Država:
Croatia (hr)
Croatia
Status: Offline

Masovni mediji i factcheckeri

Post Postao Croatia Hannan Ball »

Nekako mi se čini da je ovo prekretnica izvještavanja msm u Hrvata.
RTL se prati na nacionalnoj razini, a njihov Direkt je gledana emisija

https://www.rtl.hr/vijesti-hr/novosti/h ... 96voyIZM8g

Jel to:
  • napuklina u korona programu?
    Ili je to smišljeni zaokret da se popegla ovo što se Plenković neki dan zaletio sa najavama za jesen, pa se vidjevši da je malo preduboko piknuo u osinje gnjezdo prepao pa sad treba jedan red smirivanja?
    Ili je to priprema za smjenu onih koji po Plenkovićevom mišljenju nisu baš dobro radili? (Beroš)
    Ili je to kontrofenziva Milanovića? Čini se da je Lauc "njegov čovjek"?

Croatia Hannan Ball
Verified
Napredni forumaš
Napredni forumaš
Država:
Croatia (hr)
Croatia

DOMAĆI MSM MEDIJI I FACTCHECKERI

Iz iste emisije i gutanje knedli zajapurene :oops: Pavić Šimetin

Jadna :lol:

Croatia Hannan Ball
Verified
Napredni forumaš
Napredni forumaš
Država:
Croatia (hr)
Croatia

Re: DOMAĆI MSM MEDIJI I FACTCHECKERI

Bockecho je napisao/la: 09. 07. 2021. (11:25)
tipujem na smjenu Berosa (shvatio da s njihovim imidzima u stozeru nece daleko cijepiti) iako su i novinari se malo okurazili nakon Misevica
I meni je to nekako najvjerojatnije, a i Pavić Šimetin se trese mjesto

Andrew Wiggin

Post Postao Andrew Wiggin »

U medijskim strukturama ima ljudi koji se privatno protive ovome što se radi, ali na profesionalnoj razini nisu spremni, još uvijek, poduzeti ništa. Fali ljudima hrabrosti pa čekaju apsolutnu potvrdu svojih stavova, prije nego reagiraju. S druge strane, imaš one novinare-aktiviste i kojekakve novinarčiće umišljene veličine i bitnosti, koji za takvo što niti nemaju kapacitet.

I ne znam jeste li primijetili da se u ovoj kriz, za oduzimanje naših sloboda najviše i najžešće zalažu kojekakvi novinari koji su uključeni u aktivističke grupe i surađuju s NVO-om i raznim udrugama. Tzv "liberali" (nisu liberali) najgori su otpad; talog s dna kace i sada pokazuju da im oduzimanje ljudskih prava i sloboda ne predstavlja ništa.

Trebalo bi napraviti zasebnu temu za svaki portal i dnevni list, pa onda stavljati linkove na njihvote tekstove i kopirati same tekstove ovdje te napraviti snimku zaslona, kako se nikada ne bi izgubili dokazi o ovoj stravičnoj propagandi kojoj smo izloženi i huškanju na ljude drugačijeg mišljenja i stava.

Croatia Hannan Ball
Verified
Napredni forumaš
Napredni forumaš
Država:
Croatia (hr)
Croatia

Andrew Wiggin je napisao/la: 09. 07. 2021. (12:33) U medijskim strukturama ima ljudi koji se privatno protive ovome što se radi, ali na profesionalnoj razini nisu spremni, još uvijek, poduzeti ništa. Fali ljudima hrabrosti pa čekaju apsolutnu potvrdu svojih stavova, prije nego reagiraju.
Naravno, ipak smo svi mi robovi sistema (čast vrlo rijetkim izuzecima). Svi mi ovisimo o poslu, a i imamo svoje obitelji o kojima brinemo. Pogotovo oni mlađi.

Ja sam, srećom već u tim godinama kad ne trebam više brinuti o obitelji/djeci, a žena mi je čak i prkosnija od mene :D - veli ona - ako će me strpati u konc. logor (FEMA logor) - neka, ali neću pristati na njihove ucjene.
Moram priznati da bih ja ipak u takvim stani-pani situacijama vagao odluku i što napraviti - nisam tako ekstremno postojan kao moja žena :lol:

I onda ljudi kalkuliraju, pritaje se i gledaju u kom smjeru će stvar krenuti.
Na sreću - ljudi su poput onih gnuova koji trebaju preplivati rijeku punu krokodila. Tiskaju se i gomilaju na obali satima neusuđujuć se zakoračiti u vodu. Ali zato kad jednom oni najhrabriji krenu (ili ih ona gomila gurne pa htjeli-ne htjeli završe u vodi) stvar se preokrene i svi krenu poput stampeda.

Čini mi se da se u pogledu korone nešto takvo počelo događati i na političkoj sceni Hrvatske i mogla bi se dogoditi lavina. Izgleda mi da si je Planković (kamo-li-sreće) zabio autogol. Prenaglo je pojačao plamen ispod lonca.

Andrew Wiggin je napisao/la: 09. 07. 2021. (12:33) I ne znam jeste li primijetili da se u ovoj kriz, za oduzimanje naših sloboda najviše i najžešće zalažu kojekakvi novinari koji su uključeni u aktivističke grupe i surađuju s NVO-om i raznim udrugama. Tzv "liberali" (nisu liberali) najgori su otpad; talog s dna kace i sada pokazuju da im oduzimanje ljudskih prava i sloboda ne predstavlja ništa.
A je, pretpostavljam da misliš na "liberala" :roll: Tomaševića. Neugodno me iznenadio. Ne živim u Zagrebu, pa me se njegove odluke ne dotiču direktno, no Zagreb je ipak trećina Hrvatske i ogromna je to politička snaga tako da...

Andrew Wiggin je napisao/la: 09. 07. 2021. (12:33)
Trebalo bi napraviti zasebnu temu za svaki portal i dnevni list...
O neeee :D :D Ionako smatram da ste se vi dečki malo zaigrali sa brojem i rascjepkanošću tema. Mislim da ih nepotrebno previše i da bi to moglo u budućnosti razvodniti razgovor. Ljudi će razbijati glavu jel bi to postao na ovaj pdf ili možda ovaj susjedni itd.
Npr. ne vidim svrhu razdvojenosti teme o nuspojavama cijepljenja u RH i nuspojavama u svijetu (znam da sam vidio još takvih otvorenih srodnih tema za koje sam pomislio kako bi to trebala biti jedna tema).

ZgSash
Verified
Global Moderator
Global Moderator
Zahvalio se: 227 puta
Dobio zahvalu: 413 puta
Status: Online

Post Postao ZgSash »

Hannan Ball je napisao/la: 09. 07. 2021. (11:18) Nekako mi se čini da je ovo prekretnica izvještavanja msm u Hrvata.

Jel to:
    Ili je to smišljeni zaokret da se popegla ovo što se Plenković neki dan zaletio sa najavama za jesen, pa se vidjevši da je malo preduboko piknuo u osinje gnjezdo prepao pa sad treba jedan red smirivanja?
    Ili je to priprema za smjenu onih koji po Plenkovićevom mišljenju nisu baš dobro radili? (Beroš)
tipujem na smjenu Berosa (shvatio da s njihovim imidzima u stozeru nece daleko cijepiti) iako su i novinari se malo okurazili nakon Misevica
nope, nisu se novinari nista "okurazili"
razmislite malo, zakaj su plenkovic i beros zadnjih dana u panici?
kako to da je izasao prvo clanak o plenkijevom tatici, a sada ovo o berosu?
ovo gazde salju njima poruku, preko SVOJIH medija

Your biggest desire is your greatest weakness
Croatia Hannan Ball
Verified
Napredni forumaš
Napredni forumaš
Država:
Croatia (hr)
Croatia

Nisam drugačije ni očekivao.
Našli prave koje će pozivati na pelcanje - nogometne navijače - a naive...

Nevjerne Tome

tockica
Verified
VIP forumaš
VIP forumaš
Zahvalio se: 832 puta
Dobio zahvalu: 613 puta

Post Postao tockica »

Bockecho je napisao/la: 10. 07. 2021. (20:03)
Hannan Ball je napisao/la: 10. 07. 2021. (19:39) Nisam drugačije ni očekivao.
Našli prave koje će pozivati na pelcanje - nogometne navijače - a naive...

Nevjerne Tome
Iako nema sluzbenog stava, a koliko sam vidio dosta su podijeljeni, ko i sve ostale skupine u drustvu, a nekad i u obitelji.
Prije je bilo jedan brat ustasa drugi partizan, sad cjepivo dijeli.
Često se ,kroz neke svakodnevne situacije u RL ili pak forumske i općenito sve što se dogaďa zadnju 1 1/2 godinu, sjetim scena iz serije Duga mračna noć. Ne volim pretjerno Vrdoljaka, ali ta serija mi je top - u smislu šta se na ovim prostrima zbivalo i kako su vojske i politika mijenjali ljude.

Glup, gluplji, woke! (by Sky7)
tockica
Verified
VIP forumaš
VIP forumaš
Zahvalio se: 832 puta
Dobio zahvalu: 613 puta

Post Postao tockica »

ZgSash je napisao/la: 09. 07. 2021. (20:14)
Hannan Ball je napisao/la: 09. 07. 2021. (11:18) Nekako mi se čini da je ovo prekretnica izvještavanja msm u Hrvata.

Jel to:
nope, nisu se novinari nista "okurazili"
razmislite malo, zakaj su plenkovic i beros zadnjih dana u panici?
kako to da je izasao prvo clanak o plenkijevom tatici, a sada ovo o berosu?
ovo gazde salju njima poruku, preko SVOJIH medija
Slažem se, a kaj ako dođu još gori? :cry:
Svjetska globalistička agenda mora dalje.

Glup, gluplji, woke! (by Sky7)
Andrew Wiggin

Post Postao Andrew Wiggin »

Nažalost, da. Cjepivo je postalo elementom razdora po mnogim osnovama. Što se pak medija tiče, mislim da ste i sami vidjeli što su radili zadnjih godinu i pol dana i tek sada se narativ počeo mijenjati. Ali... Uvijek ima neki ali. Čudno mi je to što polako u eter izlaze stvari koje u eter ne bi trebale izlaziti. Nešto se gadno valja, u to sam siguran. Treba pomno pratiti razvoj situacije i pokušati racionalno analizirati događaje koji su pred nama.

Nitko ne mijenja stranu samo tako. Pogotovo ne oni koji su samo lutke na koncima.

Prethodna temaSljedeća tema