Bliski susreti sa cjepišama

Odakle je došao i što očekivati ​​od njega
Prethodna temaSljedeća tema
Euglena
Verified
Napredni forumaš
Napredni forumaš
Zahvalio se: 712 puta
Dobio zahvalu: 320 puta
Status: Offline

Post Postao Euglena »

Ponukana jučerašnjim Kerefekovim postom na Duhovnoj palo mi na pamet da bi bilo dobro otvoriti ovu temu. Zamislila sam to kao mjesto gdje bi mogli opisivati svoja iskustva u susretima i raspravama sa cjepišama, tvrdokovidašima ili pak prosto onima koji se još uvijek kunu isključivo u struku i "znanstvene" činjenice. Mogli bi navoditi njihova i naša pitanja i odgovore na aktualnu situaciju. Mislim da svatko od nas ima podosta za reći na ovu temu.

Iz osobnog iskustva mogu vam reći da su moji odgovori na pitanje zašto se neću cijepiti evoluirali u ovih zadnjih godinu dana iz prvobitnih ispričavanja kako je sve to prebrzo razvijeno, eksperimentalno, nesigurno do današnjeg odlučnog zato jer ne želim i točka. Pa čak sam i spremna parkirati alecto u dvorište za dobrodošlicu svakom tvrdokovidašu koji bi mi se usudio približiti sa bockom.

Smatram se sretnom jer su svi meni najbliži ljudi necijepljeni. No na poslu cjepiša ko u priči. I neki od njih su mi čisto ok osobe. Trudim se razumijeti njihov strah i njihovu neupućenost, makar u današnje vrijeme nema baš validnih izgovora za neinformiranost.

Ja sam si početkom ove godine uzela desetak dana bez informacija sa neta ili tv-a u cilju i s namjerom da se u raspravama o koroni oslonim isključivo na svoj mali graškić u glavi, stečeno znanje i eventualne logičke veze do kojih mogu sama doći. Onda su bile popularne rasprave u kojima je mojim cjepišama light motiv bio kako je korona ne toliko opasna za nas mlađe, ali da je najbolje da se cijepimo jer je jako jako zarazna pa onda time štitimo starije i bolnice od preopterećenja i slične kenjaže. Pitah tada svoju kolegicu znaš li ti da je ona xy par ulica dalje već tjedan dana u samoizolaciji zajedno sa suprugom i dvoje djece i znaš li da su joj i muža i djecu testirali već 3 puta i da su svi osim nje negativni. Dakle, kažem ja njoj, meni se nameću jedino dva logična rješenja ili korona nije tako zarazna kako ti vjeruješ ili su testovi pogrešni i ne valjaju. Treće mogućnosti nema. Složila se sa mnom, no nažalost već se bila cijepila. Ali nikad više nakon tog našeg razgovora me nije pilila kako je korona zarazna.

E sad, voljela bih čuti i vaša iskustva i promišljanja na ovu temu, bila ona zabavna, poučna ili nešto treće ili da si jednostavno olakšate dušu

ZgSash
Verified
Global Moderator
Global Moderator
Zahvalio se: 213 puta
Dobio zahvalu: 409 puta
Status: Online

Post Postao ZgSash »

ljudi su zauzeli strane i barem moja iskustva su da nisam uspio nikoga uvjeriti
pokusavao sam argumentirati, dati brojke, linkove na druga strucna misljenja...
natrag sam dobio ili cisto odbijanje i lallalalallalala, ili neki snishodljivi smjesak i slaganje za koje je odmah jasno da je samo zato da zacepim
i to je u redu, svatko mora za sebe biti pametan i odgovoran, bas kako ce svatko za sebe i snositi posljedice svojih odluka
ma koliko su mi neki ljudi dragi i bliski, odluka je na njima i ja tu mogu dati svoje misljenje, ali ga ne i nametati
uostalom i ja sam zauzeo stranu koja se mozda u konacnici pokaze i kao pogresna

Your biggest desire is your greatest weakness
Euglena
Verified
Napredni forumaš
Napredni forumaš

Post Postao Euglena »

Ne, ja sam došla do zaključka da to ne funkcionira. Treba se spustiti na njihov nivo ili njih i njihov nivo izbjegavati. Ja im dajem banalne primjere iz okoline i na njima im ukazujem na nelogičnosti i na to se ponekad prime i počnu razmišljati. Napominjem samo ponekad.

ZgSash
Verified
Global Moderator
Global Moderator

Post Postao ZgSash »

ma da, istina znali su nekad trznuti usima...
naprimjer kad sam frendu koji je krenuo o pomoru u indiji rekao da indija stoji kudikamo bolje od nas i od europe, usprkos uvjetima zivota u nekim dijelovima
ali to je bilo samo to - jedan trzaj i onda natrag na svoje tracnice
:)
no jednako tako sam i ja dobijao razloge zakaj bih se trebao cijepiti, pa i pokoju emocionalnu ucjenu i otprilike se isto tako sve to skupa samo odbijalo od mene
i jedni idrugi smo uvjereni kako je nasa odluka ispravna i po meni - to treba postovati
u biti najlosije je raditi pritiske bilo kome
informacije su tu, ljudi su odrasli i imaju pravo glasa, pa nek si odluce

Coeli
Verified
Napredni forumaš
Napredni forumaš
Zahvalio se: 231 puta
Dobio zahvalu: 249 puta

Post Postao Coeli »

Kad razgovor dođe na to, ja samo kažem da vidim što vidim, a ne vidim da mrtvi padaju po cesti, i da smrtnost nije velika, a bolesti tog tipa uvijek je bilo i bit će. I nek se oni koji misle da se trebaju čuvati - čuvaju kako god drže potrebnim.
To svakome zaveže usta.

Nigdar ni tak bilo da ni nekak bilo, pak ni vezda ne bu da nam nekak ne bu.
Euglena
Verified
Napredni forumaš
Napredni forumaš

Post Postao Euglena »

U pravu ste, ni ja ne volim pritiske niti mi se ponekad da razglabati o svemu tome, ali opet često ne mogu odoljeti da ih ne bockam, njih i njihov odabir i njihove argumente :grin:
Čak kad mi kažu da sam antivakser, odgovaram im da se time ponosim.
Ozbiljno sve sam sigurnija u svoj odabir.

tockica
Verified
VIP forumaš
VIP forumaš
Zahvalio se: 815 puta
Dobio zahvalu: 604 puta

Post Postao tockica »

Uf, teška tema!
Do kuda smo došli u godinu dana da uopće moramo razglabati o takvoj vrsti podjele kod ljudi. :nee:

Telefonskih uvjeravanja prekobrojnih. Izražavaju sumnju, ali odu pod iglu jer eto kud svi Turci tu i mali Mujo.Teško mi je shvatiti rečenice 'Ja sam to već prije obavila' - šta se to obavlja? Ništa ne razumijem - jel ne štitiš cijepivom svoje zdravlje? Jel znaš šta si obavljenjem dobio u šutu?

Kolegica koja se dugo opirala i sve ucjene na poslu prošla, na kraju popustila jer ju gazda apartmana na moru pitao (nije rekla uvjetovao) da li su cijepljeni. Otišla se s Modernom piknut prije puta. Na kraju tjedan dana mrtvi bolesni ležali u apartmanu - svo četevero - veli ona crijevna viroza. Ne bih se kladila da je ustvari Modernina boleština u obliku crijevne viroze. Inače ta kolegica imala strašnih nuspojava u okolini - miokarditis, smrt zdravog 60godišnjaka nakon Pfizera. I svejedno - ucjena da ove godine možda ne bude na moru dovoljna joj bila da to sve zaboravi.

Ima ljudi s kojima sam na istoj liniji od početka i čudom čuđenje mi kad shvatim da su se otišli cijepit. Ili skrivaju da se neko njihov iz familije cijepio pa im neugodno priznati. Valjda zbog mojih stavova. Malo sam stroga. :|

A najnejasnije mi je kad ljudi idu cijepit djecu koja inače imaju poteškoće, primarne bolesti. Jer su im eugeničari rekli da su oni najosjetljivija populacija i da se njih treba prvo cijepiti. Pa da - kao i starci. Kad oni imaju nuspojave cijepljenja, svima se ustvari hebe i teško dokazivo od čega su nahebali - od svojih primarnih bolesti ili cijepiva. To je prava eugeničarska parola. I ljutim se na one koji podliježu takvim parolama i tvrde da se njih ostavi na miru i da se trebaju SAMO procijepiti nemoćni, bolesni, imunokompromitirani. Točno u njihovom smjeru. Pa da, oni su prvi za odstrel. :pal:

Ovo je dobar način, Euglena. I stvarno većinom funkcionira. Objašnjenja na dugačko, široko, ništa. Ovako ko da u jednom trenu zatilta nekaj i neki bljesak razumijevanja se javi. Jer previše je nelogičnosti.
Ne, ja sam došla do zaključka da to ne funkcionira. Treba se spustiti na njihov nivo ili njih i njihov nivo izbjegavati. Ja im dajem banalne primjere iz okoline i na njima im ukazujem na nelogičnosti i na to se ponekad prime i počnu razmišljati. Napominjem samo ponekad.
Veselim se što neki ljudi odlažu cijepljenje u nedogled, a sad je već toliko stvari van isplivalo da je vidljivo i iz svemira. I vjerojatno se ni neće cijepit.
Žao mi za prijatelje koji su gadno nahebali s nuspojavama. Žao mi za drage ljude koji su u masovnoj hipnozi bez trunke mogućnosti buđenja.

Iako, što o meni misle - bolje da i ne znam sve izgovoreno. Tako - da, eto , dvije su strane.

U čudnim vremenima živimo. :tek:
Nek nas onaj odozgo čuva sve! :ml_121:
Osim ako se stvarno u nekom trenu nećemo morati boriti protiv Zombija! :tej:

Glup, gluplji, woke! (by Sky7)
Smart_bitch
Verified
Wild_rose
Wild_rose
Zahvalio se: 52 puta
Dobio zahvalu: 114 puta

Post Postao Smart_bitch »

ZgSash je napisao/la: 08. 09. 2021. (08:15) ljudi su zauzeli strane i barem moja iskustva su da nisam uspio nikoga uvjeriti
natrag sam dobio ili cisto odbijanje i lallalalallalala, ili neki snishodljivi smjesak i slaganje za koje je odmah jasno da je samo zato da zacepim
i to je u redu, svatko mora za sebe biti pametan i odgovoran, bas kako ce svatko za sebe i snositi posljedice svojih odluka
ma koliko su mi neki ljudi dragi i bliski, odluka je na njima i ja tu mogu dati svoje misljenje, ali ga ne i nametati
uostalom i ja sam zauzeo stranu koja se mozda u konacnici pokaze i kao pogresna
Potpis s ovjerom na većinu posta.
Nisam uspjela nikog uvjeriti kao uvjeriti, ali u dva navrata desilo se da se meni netko opravdava zašto jest, a ne ja zašto nisam.
Ali ne razgovaram o tome, ovo ljeto sam stavila veto na razgovor o tome, bar kad smo kod mene na terasi, a većinom su ljudi kod mene na terasi.
Nekako kao da sam nekome uzela igračku, a nekome skinula teret.
Dobro je bilo.
A što se strane tiče, također sam spremna da sam na pogrešnoj.
Ne vjerujem da jesam, ali sve je moguće.

For in the long run, either through a lie, or through truth, people were bound to give themselves away.

The way I see it, there's only three kinds of people in this world: Bad ones, ones you follow, and ones you need to protect.
Zagor
Verified
Napredni forumaš
Napredni forumaš
Zahvalio se: 35 puta
Dobio zahvalu: 84 puta

Post Postao Zagor »

Ja uopće više ne želim o tome ni pričati ni slušati.
90% ljudi koje znam da su se cijepili su to napravili zbog putovanja i "olakšica" i velika većina njih mi je rekla da se ne bi s time cijepila da nije tako. Meni dosta i nemam potrebe da se uopće više zamaram oko toga. Niti ću obitelji i rodbini mijenjati razmišljanje i svijest, a kamoli nekom trećem.
Neka radi svatko kako misli da mu je najbolje i kvit. U suštini svima je zajedničko da zastupamo tezu "moje tijelo-moja odluka" pa onda neka tako i bude.

ZgSash
Verified
Global Moderator
Global Moderator

Post Postao ZgSash »

tockica je napisao/la: 08. 09. 2021. (10:11) Osim ako se stvarno u nekom trenu nećemo morati boriti protiv Zombija! :tej:
https://ourtube.co.uk/watch/7ohdxSTIpYrAQOd
di je problem?
:)

Prethodna temaSljedeća tema