Istine i laži ili propaganda - Sjeverna Koreja?

Vaše mišljenje o ...
gost
Status: Offline

Post Postao gost »

ZgSash je napisao/la: 23. 11. 2021. (21:21) ni ne moraju biti kulise
kao kaj vjerojatno i sam znas, dovoljan ti je vec i odabir kadra
:)
a cim nemas slobodu - nemas nista
i mi smo kao djeca morali pisati sastave zasto volimo tita i jugoslaviju
da se zrigas
Upravo o tome i pričam tako da mi je ovo iz Sjeverene Koreje jako dobro poznato i kao netko tko o tome zna više nego jedan građanin zapadnog svijeta razumijem kako je tamo živjeti. No to je jako daleko od onih priča da ljudi umiru od gladi.

Moj pogled na to je slijedeći! Kada im to dojadi sami će smijeniti svojeg velikog vođu, a do onda tko sam ja da im držim prodike. Ista stvar je i sa Saudijskom Arabijom i sličnim državama.

U svemu tome jedini problem je licemjerje zapada koji silom drugima gura svoju demokraciju, a sada vidimo kako to izgleda na vlastitoj koži. I to kada nekom guraju svoju demokraciju to obično košta milione života, naravno stanovnika države u kojoj se želi nametnuti demokracija. Meni je jasno da i diktatori prouzrokuju određeni broj smrti među svojim stanovništvom, no to se ne može mjeriti sa brojem pogiinulih kada se nekome nameće demokracija. Realno gledano jedan Gadafi je bio puno manje zlo za Libijska plemena od ovoga što imaju danas.

S druge strane događaji iz 90' na našim prostorima bi bili manje krvavi da se zapad nije mješao a također da se nije mješao nakon operacije Oluja danas bi bila druga situacija i vjerojatno bi svi već davno prestali misliti na rat na ovim našim prostorima.

No to nije samo u slučaju Sjeverne Koreje ima toga svugdje u svijetu u većoj ili manjoj mjeri. Pa čak i velesile koje ditigiraju i kreiraju politiku u svijetu imaju i same svojih lokalnih problema.

To što Sjeverna Koreja posjeduje nuklearno oružje mi je sasvim logično ako znamo kako se riješavaju problemi u današnjem svijetu. Dok u arsenalu imaš dvadesetak komada moćnog naoružanja imaš sasvim drugačiju pregovaračku poziciju, makar te blokirali i cenzurirali.

Ovo ne znači da podržavam režim u Sjevernoj Koreji, no kako kažem kada sazrije sami će ga promijeniti. Da zapad ima sasvim drugačiji pristup prema tome režimu i bez sankcija ovaj režim puno ranije bi sazrio za promjene. Ista stvar je bila i na Kubi.

No tema ovog video uratka je što je istina od onoga prikazanog u dokumentarcu. Realno gledano uopće me ne zanima glavna tema i priča, već sam više gledao sve što se može vidjeti u pozadini, kako žive lokalci, kako su obučeni, gdje stanuju, kako im radi gradski prijevoz i još mnogo drugoga od djece u školi i vrtiću. Posredno od glavne teme ako se pažljivo gleda puno se toga može uočiti, a to što vidim se jako razlikuje od onoga što nam na zapadu prodaju pod priču Sjeverna Koreja. Pri tome me uopće nje zanimala propaganda koja se provlači kroz ovaj dokumentarac.

Croatia Piskavac
Verified
Napredni forumaš
Napredni forumaš
Zahvalio se: 161 puta
Dobio zahvalu: 120 puta
Država:
Croatia (hr)
Croatia

Post Postao Croatia Piskavac »

Poštujem te ""Voljeni"" Vođo, Pobjedniče nad Coronom

Poštujem te iako te ne volim - jer nisam komunist, zato što su moga djeda i pradjeda s očeve strane ubili jugo komunisti (i to u poslijeratno vrijeme) često se sjetim veličanstvene vojne parade 15. 4. 2017. i povremeno ne mogu odoljeti napasti a da ne gledam recimo prvih 10 minuta.

Ovo što nam sada s Coronom rade oligarsi koji žele spojiti superkapitalizam i komunizam je neopisivo.

Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća stečena pravednim sredstvima dođe k meni.
Atharva Veda 10.1.10
Germany Klams
Verified
Napredni forumaš
Napredni forumaš
Zahvalio se: 176 puta
Dobio zahvalu: 87 puta
Država:
Germany (de)
Germany

Post Postao Germany Klams »

Neki dan je na jednoj od njemačkih tv-programa prikazan film Michaela Palina o posjetu Sjevernoj Koreji.
Za sam uvod Palin je rekao da su pregovori oko snimanja (uvjeti i ostalo) sa Koreancima trajali oko dvije godine. Sam film nije ništa posebno, on sam govori da su ga cijelo vrijeme pratili dvoje ljudi iz "specijalnih" službi. Dakle, snimao je ono što je odobreno, a ne ono što je htio. Obišao je glavni grad i nešto izvan njega. Ništa se iz tih snimki neda zaključiti osim da Koreanci nisu nikakva čudovišta, da imaju ruke, noge, da se smiju, te da Pyongyang izgleda zaista kao velegrad.
Palin osobno je narator u filmu i on govori o nekim istinama: u Koreji nema Interneta, akohol je ograničen, te naravno, da je snimao ono što su mu dozvolili.
Koliko sam shvatio film ima dva dijela pa jedva čekam drugi dio ...

Croatia Orion1984
Verified
Global Moderator
Global Moderator
Zahvalio se: 186 puta
Dobio zahvalu: 267 puta
Država:
Croatia (hr)
Croatia
Status: Online

Post Postao Croatia Orion1984 »

Inače imate odličan film za nasmijat se malo, uključuje intervju Velikog vođe u Sjevernoj Koreji i svemu što trebate znati o toj zemlji. Preporuka.

Zove se The Interview 2014.

https://www.imdb.com/title/tt2788710/

Kad nepravda postane zakon otpor postaje dužnost