Sinusitis i svi ostali kronicni i akutni problemi sa sinusima

brinemo o sebi
Prethodna temaSljedeća tema
Botswana Berinjo
Verified
General
General
Zahvalio se: 49 puta
Dobio zahvalu: 60 puta
Država:
Botswana (bw)
Botswana
Status: Offline

Post Postao Botswana Berinjo »

Eto, ja sam ocito jedini Jeremija ovdje pa pored negdasnjih problema sa hemoroidima imam i kronicne probleme sa sinusima uslijed devijacije nosnog septuma. Simptomi su neprohodnost zraka, suha sluznica nosa i hrkanje na granici apneje.
sinusitis.JPG

Svoje probleme rjesavam ispiranjem fizioloskom otopinom, odnosno domacim uratkom uz pomoc obicne vode i sode bikarbone sa dodatkom xilitola. U vrijeme, pogotovo sada, kada centralno grijanje dodatno isusuje zrak, koristim se tom metodom minimalno jednom dnevno.
Ukoliko i vi imate slicnih problema s vasim kljukama i sinusima slobodno ih opisite uz nacin na koji ih rjesavate, ali pomocu prirodnih receptura bez farma kapi za nos i ostalih nazalnih korti sprejeva.
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.

Asteria
Verified
Zajebana Moderatorica
Zajebana Moderatorica
Zahvalio se: 176 puta
Dobio zahvalu: 76 puta

Post Postao Asteria »

i ja imam velike probleme sa sinusima. i devijaciju septuma.
simptome koje imas odmah mijenjam za svoje: uzasne glavobolje cim sam na malo hladnijem zraku. kazu da ne hrcem, ali sam sumnjicava prema istinitosti te informacije.
pomognem si biljnom kremom sa kamforom i eukaliptusom pod nos koja mi probije sve kao i toplim oblozima koji mi umanje glavobolju. analgetici mi ne pomazu.
vjerujem da bi pomogla makita u celo, ali bi si time uzrokovala dodatne probleme pa nisam pokusala. jos.
blagotvornim mi se pokazao ovlazivac zraka u sobi u zimskom periodu kao i inhalator s fizioloskom te razni sprejevi za nos na bazi morske vode koje svugdje nosim sa sobom.
razmisljala sam i o operaciji, ali prilicno sam nesklona tom rjesenju.

Bolje da vas mrze zbog onoga što jeste nego da vas vole zbog nečega što niste.
André Paul Guillaume Gide
Croatia Kmiček
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Zahvalio se: 98 puta
Dobio zahvalu: 81 puta
Država:
Croatia (hr)
Croatia

Post Postao Croatia Kmiček »

Yep, ta sam. Nisam baš Jeremija, ali čačkanje sa sinusima i devijacija septuma su mi stari "prijatelji". Glavobolje su ponekad nesnosne, a rješavam ih svakako - nekad upali grijanje sinusa, nekad parenje nad čajnom mješavinom, nekad Caffettin (to jedino mogu piti od analgetika), nekad ništa...

Za prvu pomoć u torbi nosim Sterimar Blocked Nose sprej. Jest da se kupuje u ljekarni, ali su sastojci sasvim prirodni, bez kemije i kortikosteroida. Samo hipertonična otopina sterilne morske vode uz dodatak bakra i mangana u tragovima, u obliku soli. Radi na principu reverzne osmoze i pomogne mi, odštopa nos i navlaži ga.

Za redovnu borbu s ovom pošasti koristim inhalacije (parenje) od čaja od metvice ili sljezovog korijena ili mješavine biljaka (mislim da ih je nekih 8-9) napravljene baš za sinuse i dišne puteve. Nisam doma, budem pogledala sastav i ime kad se vratim pa postam.
Pomaže mi i grgljanje toplom (ne vrućom) slanom vodenom otopinom, pročisti cijeli dišni sustav u glavi - i nos i grlo i sinuse.

Treći način je malo, hm, osebujan, ali vjeruj mi - pali. kad odem u zrak na 4000 m pa se bacim iz aviona - do zemlje su sinusi čisti i rade ko satić :bitch:

If we leave our children a world where they have fewer freedoms and rights than we enjoyed, we will have failed them on the most fundamental of all inheritances.
Botswana Berinjo
Verified
General
General
Zahvalio se: 49 puta
Dobio zahvalu: 60 puta
Država:
Botswana (bw)
Botswana

Post Postao Botswana Berinjo »

Asteria je napisao/la: 13. 01. 2022. (14:37) i ja imam velike probleme sa sinusima. i devijaciju septuma.
simptome koje imas odmah mijenjam za svoje: uzasne glavobolje cim sam na malo hladnijem zraku. kazu da ne hrcem, ali sam sumnjicava prema istinitosti te informacije.
pomognem si biljnom kremom sa kamforom i eukaliptusom pod nos koja mi probije sve kao i toplim oblozima koji mi umanje glavobolju. analgetici mi ne pomazu.
vjerujem da bi pomogla makita u celo, ali bi si time uzrokovala dodatne probleme pa nisam pokusala. jos.
blagotvornim mi se pokazao ovlazivac zraka u sobi u zimskom periodu kao i inhalator s fizioloskom te razni sprejevi za nos na bazi morske vode koje svugdje nosim sa sobom.
razmisljala sam i o operaciji, ali prilicno sam nesklona tom rjesenju.
vidis, meni te morske vodice uopce nisu pomagale, osim jedne, mislim da se sprej zvao QUIXX ili tako nesto, sve ovo drugo marisi, olynthi i ostalo mi je bas nula bodova, jedno vrijeme sam stavljal pod nos isto kapi sinusana, ali ni to nista. cak sam mislil da je to sve od glivicne infekcije - mozda zato sam i pocel stavljat ksilitol u ovu vodenu otopinu i pokazalo se u kombinaciji sa sodom pun pogodak. ovlazivac zraka mi jednostavno ne pase jer mi to smeta za pluca tako da nisam to koristio, mislim probao pa izbacio iz uporabe jer je prevlazno.

Zagor
Verified
Napredni forumaš
Napredni forumaš
Zahvalio se: 39 puta
Dobio zahvalu: 86 puta

Post Postao Zagor »

Ja sam odmah po rođenju dobio poklon od medicine jer nisam htio zaplakati po dolasku na svijet, pa mi je (ne)stručno ugurana cijev. Tako mi je mama barem spominjala, vežući se za moje probleme sa disanjem, tj. slabijim protokom.
U djetinjstvu i mladosti sam imao par težih incidenata sa padovima direkt na glavu/nos, jedan sa teškim lomom nosa i pomakom/devijacijom cijelog kanala.
Tako da cijeli život dišem otežano, iako se to ne vidi i ne primjećuje. Srećom, prirodno mi je da dišem na nos, a ne forsiram disanje na usta, osim kod povećanih aktivnosti rada ili sporta (kojega je sve manje, nažalost).
Zadnjih, a recimo desetak godina me taj problem počeo mučiti i iritirati, slabija protočnost zraka pri disanju i stvaranje sekreta, koji dodatno začepi kanale. Preporodio bih se kad bi došao na more i udisao morsku vodu čak i potpuno do prolaska iz nosnog kanala prema grlu. Nakon toga bi mi bilo puno bolje i kao da sam duplo jače i čišće udisao zrak. K, tome i konstantno udisanje morskog zraka obogaćenog soli mi je dodatno pomagalo.
Kako nisam na moru kontinuirano, a sada vrlo rijetko na godišnjoj razini, nastavio sam sa onim Aqua Maris solima koje se stavljaju u tuljac s vodom i tako udišu kao morska voda. Dobro rješenje, ali nije uvijek praktično. Alternativa tome je nešto slično ali u spreju.
No, to su sve samo kratkotrajna pomagala koja za koji dan "ishlape" i stanje se vraća na staro.

A mogu slobodno reći, revolucija sa poteškoćama vezanim za disanje se desila kada sam naletio na kanal dr. Alana Mandella gdje sam vidio vježbe za dreniranje sinusa, nosnog kanala, masaže, akupunkturne točke i pozicije koje pomažu kod ovih problema.
Poslije prve vježbe istezanja sinusnih kanala i drenaže sam osjetio trenutačno olakšanje i nakon tog prakticiranja sam uočio da pored toga više ne dolazi ni do stvaranja sekreta.
https://www.youtube.com/results?search_ ... lsoc+sinus

Taj sam kanal već opisivao na forumu i ovim putem opet pozivam da se baci oko i pažnja jer je riječ o čovjeku koji svakoga dana nastoji pomoći ovoj našoj vrsti da si poboljša i olakša život dijeleći stručne savjete koje netko po ordinacijama jako skupo naplaćuje.
Vrhunski neurolog i kiropraktičar, a još više od toga vrhunski čovjek.

Nedavno je na Rubu znanosti kod Kreše Mišaka gostovao James Nestor na temu disanja i povodom predstavljanja knjige James Nestor - Dah.
Jako dobra i bitna emisija gdje se objašnjava koliko je bitno i važno pravilno disati i kakvih sve vrsta i vježbi disanja ima, te kakva su dostignuća postignuta istraživanjem povijesti i stvarnosti disanja. Emisiju preporučam, a knjigu sam neki dan dobio pa još nisam krenuo sa čitanjem ali prema recenzijama nimalo ne sumnjam u njenu kvalitetu.

:gut:

Croatia Frank Thorn
Verified
Napredni forumaš
Napredni forumaš
Zahvalio se: 270 puta
Dobio zahvalu: 805 puta
Država:
Croatia (hr)
Croatia
Status: Online

Post Postao Croatia Frank Thorn »

Kakav kurčev Sinusitis. To je covid sada. :zonf:

Inače, imam caveman forehead radi toga a jedan od unikatnih talenata mi je pretakanje sekreta unutar sinusnih komora kad imam začepljenja. :mrgreen:

“So in war, the way is to avoid what is strong, and strike at what is weak.”
Zagor
Verified
Napredni forumaš
Napredni forumaš
Zahvalio se: 39 puta
Dobio zahvalu: 86 puta

Post Postao Zagor »

Iz knjige "Kako umom izliječiti tijelo - David Hamilton":
Sinusitis

Sinusitis uzrokuje bakterijska infekcija - streptococus pneumomae ili haemophilus in/luenzae - a karakterizira ga upala paranazalnih sinusa, zrakom ispunjenih šupljina u kostima lica. To može dovesti do blokade malenog otvora između sinusa i nosa, što znači da se sluz ne može isušivati. Pritisak koji nastaje stvara bol u licu ili glavi.

1. Zamislite pritisak kao jako napuhnuti balon. Pogledajte koliko je jako napuhan.
Sada ispustite zrak iz njega. Zamislite zvuk šištanja dok zrak izlazi iz njega. Sada zamislite kako se tekućina opet slobodno kreće sinusima.

2. Zamislite crvene, napuhnute stanice koje su tako natekle da blokiraju tunel (prolaz između sinusa i nosa) i tekućina ne prolazi kroz njega.
Zamislite ventil i sada ga okrenite tako da ispušete stanice, kao da puštate zrak iz balona. Slušajte šištavi zvuk dok zrak izlazi i dok se stanica vraća na normalnu veličinu. Dok se to zbiva, gledajte kako tekućina bez problema prolazi kroz tunel.
Umjesto toga ili pored toga, možete se poslužiti i vizualizacijom za infekcije.

Croatia Orion1984
Verified
Global Moderator
Global Moderator
Zahvalio se: 186 puta
Dobio zahvalu: 267 puta
Država:
Croatia (hr)
Croatia
Status: Online

Post Postao Croatia Orion1984 »

Ne želim se sprdati, ali kada sam išao na pcr sam "ušmrkao" par puta iz ruke coca-colu i moram vam priznat da je tolko sve izgrizlo da sam disao ko veliki narednih par dana.

Konzumirati hren kao i chilli papričice s vremena na vrijeme. Chilli ne ušmrkavati.

Kad nepravda postane zakon otpor postaje dužnost
Prethodna temaSljedeća tema