Životinje i inteligencija

O kućnim ljubimcima, uzgoju i njezi.
gost
Status: Offline

Post Postao gost »

Man discovers houseproud mouse is keeping his shed squeaky clean | ITV News

A man has found himself accommodating a rather unexpected cleaner in his shed after leaving a box of peanuts out for his garden birds.

Stephen McKears from Gloucestershire was puzzled after items he left on his workbench kept being put away overnight.

First he blamed himself going mad, then he thought a poltergeist may be at work.

Svako jutro je zaticao sređenu šupu, a ostavljao je NERED: Postavio kameru, pa otkrio ŠOK

Britanski umirovljenik Stiven Mekirs (72) počeo je da uočava svakoga jutra u svojoj baštenskoj šupi smeštenoj tik uz kuću pospremljeni sto.

Nije mu bilo jasno o čemu se radi jer je svaki put na stolu u malenoj kućici ostavljao nered.

Mislio je da je lud kada je prvi put pre mesec dana primjetio da su neke stvari premještene.

Djeca su ga uvjeravala da je reč o duhu. Mekirs iz Severn Biča u Južnom Gloučesteršajru, potom je primjetio da se u kutiji nagomilavaju i druge stvarčice.

Odlučio je potpuno da isprazni bijelu kutiju i sav alat rasprostre po cjeloj šupi. Kada se ujutro probudio, sve je bilo počišćeno.

Kako bi saznali šta se zbiva Mekirs i njegov susjed Rodni Holbruk (70) odlučili su da postave skrivenu kameru u šupu.

Obojica su bili zapanjeni otkrićem: snimak je pokazao kako je za uredno pospremljeni sto krivac – maleni miš.

Živo biće je živo biće i ima prirodni osjećaj za red i urednost!

Šrafcigere je stavljao u usta i posremao ih uredno u kutiju, kao i velike metalne klipove i djelove plastike. Pokušavao je čak da podigne predmete dvostruko veće od sebe.

gost

Post Postao gost »

Ovo je bio primjer s mišom. Đto sve mogu druge životinje?

Kanzi the Ape Who Has Conversations with Humans

In 2010, Oprah Show correspondent Lisa Ling met Kanzi, a bonobo who had learned to communicate using a keyboard with symbols called lexigrams. Dr. Sue Savage-Rumbaugh, a primatologist, told Lisa that there were 450 words on Kanzi's keyboard that he could understand, but she guessed that the ape actually knew several thousand words. Plus, Lisa also met Kanzi's adorable 3-month-old baby, Teco.

Hoćemo li uskoro uz pomoć suvremene tehnologije moći komunicirati sa ostalim životinjskim vrstama?

Kao što se danas pozivamo na osnovna ljudska prava, što ćemo onda jednog dana sa životinjskim svijetom oko nas? Imaju li oni pravo na čisti i zdravi okoliš? Imaju li životinje isto neko pravo na dio ove planete. Naravno tiče se i biljaka.

Ovaj primjer s Koronom nam najbolje pokazuje kako se jedinke ljudske vrste osjećaju u današnjem svijetu. A sada se zapitajte da ste neka druga životinjska ili biljna vrsta kako bi se tek onda osjećali kao dio živog svijeta na ovoj našoj planeti?

tockica
Verified
VIP forumaš
VIP forumaš
Zahvalio se: 832 puta
Dobio zahvalu: 613 puta

Post Postao tockica »

krekre je napisao/la: 15. 12. 2021. (02:30) Hoćemo li uskoro uz pomoć suvremene tehnologije moći komunicirati sa ostalim životinjskim vrstama?
Ja mogu i bez suvremene tehnologije.
Cijeli život.
Mačke, psi (manje), ptice, kokoši, pure, sove, majmuni u zoo... :x1:
To je emotivna ravan za koju ti ne treba nikakva tehnologija.

Glup, gluplji, woke! (by Sky7)
gost

Post Postao gost »

tockica je napisao/la: 16. 12. 2021. (08:47)
krekre je napisao/la: 15. 12. 2021. (02:30) Hoćemo li uskoro uz pomoć suvremene tehnologije moći komunicirati sa ostalim životinjskim vrstama?
Ja mogu i bez suvremene tehnologije.
Cijeli život.
Mačke, psi (manje), ptice, kokoši, pure, sove, majmuni u zoo... :x1:
To je emotivna ravan za koju ti ne treba nikakva tehnologija.
Ako si primjetio naručio je picu sastavljajući riječi tijesto, sir, paradajz ili tako nešto. Teško da bi nešto tako shvatio bez pomoći zehnologije. A sa par stotina simbola svašta se može izreći- Na kraju krajeva ljudi u normalnom životu koriste vrlo ograničeni riječnik.

No nije samo stvar u ovome ima puno veći napredak i čak i jedan Elon Musk ulaže u ta istraživanja. Zato sam ovo i stavio pod tehnologiju, odnosno IT, no premješteno je ovdje.

Neuralink Monkey Plays Mind Pong

ZgSash
Verified
Global Moderator
Global Moderator
Zahvalio se: 227 puta
Dobio zahvalu: 413 puta
Status: Online

Post Postao ZgSash »

cak i ne samo emotivna ravan
ja sam si mislio otici glavu dati pregledati kad sam skuzio da me macak pokusava nauciti govoriti
onda sam u sljedecoj prilici isprobao ono kaj sam si umislio da on meni prica i - upalilo je, dlakavac je razumio
s papigicama je bila slicna prica, a kod pasa dosta dobro kuzim iako ne mogu bas razabrati kaj bi trebao biti neki pojam
tako da, pitanje je otvoreno, tko u cijeloj prici bude onaj koji manje razumije?
:)
razni chipovi, softwarei i slicno sluze da bismo mi razumjeli njih bez previse truda
nije bas ni pohvalno za nasu stranu

Your biggest desire is your greatest weakness
tockica
Verified
VIP forumaš
VIP forumaš

Post Postao tockica »

ZgSash je napisao/la: 16. 12. 2021. (08:57) tako da, pitanje je otvoreno, tko u cijeloj prici bude onaj koji manje razumije?
To! :x30:

tockica
Verified
VIP forumaš
VIP forumaš

Post Postao tockica »

ZgSash je napisao/la: 16. 12. 2021. (08:57) razni chipovi, softwarei i slicno sluze da bismo mi razumjeli njih bez previse truda
nije bas ni pohvalno za nasu stranu
Možda je baš ovo s koronom način kako nas netko (tko zna tko) stavlja na neke razine i pokuse da nas bez previše truda pokušava razumijeti!
Misllim ljudsku vrstu!
Ili da nas umjetno stave na neke razine koje nećemo još savladati stoljećima!
Putem neurolinka!
Pa se malo zaigrali! :x4: :x24:

ZgSash
Verified
Global Moderator
Global Moderator

Post Postao ZgSash »

ako i je, taj netko nije bas medu inteligentnijim bicima
ici s ovakvim lazima i manipulacijama je jednostavno glupo
tj. ako se radi zaista o vrsti upgradea
istina bi sasvim dobro tu odradila posao
pa i ako se radi svojevrsna selekcija, kome bi trebala hrpa jediniki koje su samo poslusne i bez vlastite kriticke misli?
to su osobine koje se cijene samo kod stoke za klanje i hranu

ZgSash
Verified
Global Moderator
Global Moderator

Post Postao ZgSash »

eto, macak zna koje su "nase" poslastice i s gnusanjem ih odbija primiti iz ruke koja nije moja
okrenuo se od moje drage i demonstrativno otisao iz sobe
:zond:
kad ona kupi i donese, onda je to u redu i maca bude zahvalna i pita ima li jos

mkey
Verified
Napredni forumaš
Napredni forumaš
Zahvalio se: 573 puta
Dobio zahvalu: 272 puta

Post Postao mkey »

Nema te životnija koja može odjebati čovjeka kao što to može mačka. Rade to rado i sa stilom.